Zbiorniki stalowe znajdują zastosowanie w bardzo wielu różnych sektorach gospodarki. Wykorzystywane są m.in. w przemyśle i w rolnictwie, w sektorze wojskowym, usługowym oraz w branży budowlanej czy paliwowej. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych, solidne wykonanie oraz dobra jakość surowców gwarantują długoletnie użytkowanie, wysoką wytrzymałość, szczelność oraz funkcjonalność tego typu produktów.
Rodzaje oferowanych zbiorników ze stali
Pionowe i poziome zbiorniki walcowe produkowane przez Grupę Ekonstal to szeroka gama produktów, których zaletą jest możliwość dostosowania do potrzeb odbiorcy. Jest to istotne, gdyż w zależności od tego, jakiego rodzaju substancje Klient chce docelowo magazynować, gdzie oraz w jaki sposób będzie użytkowany stalowy zbiornik, zmieniają się oczekiwania w zakresie parametrów technicznych. To sprawia, że w ofercie Grupy Ekonstal znajdują się m.in.:
- zbiorniki stalowe naziemne (o osi poziomej oraz o osi pionowej) i zbiorniki stalowe podziemne,
- zbiorniki stalowe jednopłaszczowe i zbiorniki stalowe dwupłaszczowe,
- zbiorniki stalowe jednokomorowe oraz zbiorniki stalowe kilkukomorowe (maksymalnie 8 komór),
- zbiorniki ciśnieniowe oraz zbiorniki bezciśnieniowe.
Możliwości customizacji stalowych zbiorników
Na etapie projektowym możliwe jest określenie m.in. takich parametrów, jak docelowa objętość zbiornika ze stali i jego poszczególnych komór, długość zbiornika, średnica zbiornika czy zastosowany osprzęt. Możliwe jest także wprowadzanie niestandardowych rozwiązań. Zbiorniki stalowe mogą być np. dodatkowo zabezpieczane, jeśli miejscem ich lokalizacji będzie teren o szczególnie niesprzyjających warunkach atmosferycznych lub wyposażane w dodatkowe akcesoria, niezbędne ze względu na sposób użytkowania produktu. Mogą to być np. wewnętrzne grzałki, wężownice, warstwa termoizolacyjna, drabiny z zabezpieczeniami przed dostaniem się na nie osób nieupoważnionych, podesty, pomosty, balustrady, studnie, nadstawki pod studnie i inne. Przeczytaj więcej o możliwości customizacji zbiorników ze stali i dostosowania ich do założeń realizowanej przez Ciebie inwestycji.
Stalowe zbiorniki – bezpieczne magazynowanie substancji płynnych
Nieodłączną częścią działalności biznesowej wielu branż jest przechowywanie substancji korozyjnych, wybuchowych, żrących czy toksycznych. Z tego punktu widzenia ważne jest, by sięgać po niezawodne rozwiązania, które gwarantują bezpieczne magazynowanie tych substancji. Chodzi tutaj zarówno o ochronę środowiska i minimalizację ryzyka jego skażenia w przypadku niekontrolowanego wycieku, jak i pewność zachowania stałych parametrów i właściwości przechowywanego medium. Stalowe zbiorniki magazynowe idealnie sprawdzają się w tego typu zastosowaniach.
Wytrzymałość i odporność na korozję
Zbiorniki ze stali są znane ze swojej wytrzymałości i trwałości. Wykonane z wysokiej jakości stali, zapewniają solidną konstrukcję, która jest w stanie wytrzymać nawet najbardziej ekstremalne warunki. Dzięki odpowiednim zewnętrznym i wewnętrznym powłokom zabezpieczającym są odporne na korozję oraz niszczący wpływ agresywnych substancji chemicznych. Powłoki te tworzą specjalistyczną barierę pomiędzy przechowywaną substancją a płaszczem zbiornika (ścianką zbiornika), która zapobiega potencjalnym, negatywnym skutkom korozji.
Specjalistyczne rozwiązania ochronne
W celu monitorowania i wykrywania ewentualnych wycieków, stalowe zbiorniki mogą być wyposażone w zaawansowane, automatyczne systemy detekcji. Te systemy reagują np. na zmiany ciśnienia, temperatury lub wilgotności, umożliwiając szybką identyfikację problemu. Dzięki sygnałom akustycznym i wizualnym możliwe jest podjęcie natychmiastowej reakcji i ograniczenie ryzyka negatywnych efektów ekologicznych, jakie mogłyby się pojawić w przypadku wycieku niebezpiecznej substancji do gruntu.
Wentylacja i przewody oddechowe
Stalowe zbiorniki wyposażone są w systemy i przewody oddechowe, które umożliwiają kontrolowaną wentylację i chronią zbiornik przed różnicami ciśnienia. Umożliwiają one oddychanie zbiornika, co eliminuje ryzyko przekroczenia wartości krytycznych dopuszczalnego ciśnienia. Tym samym zapobiegają implozji i eksplozji, które mogłyby spowodować naruszenie konstrukcji zbiornika stalowego. Jest to niezwykle istotne dla utrzymania bezpiecznych warunków pracy i minimalizacji wpływu na środowisko.
Systemy regulacji temperatury
W przypadku substancji, które wymagają utrzymania określonych temperatur przechowywania, stalowe zbiorniki mogą być wyposażone w dodatkowe elementy konstrukcyjne zapewniające możliwość regulacji temperatury. Są to np. dodatkowe warstwy termoizolacyjne zarówno samego zbiornika, jak i rurociągu, a także specjalistyczne grzałki w postaci wężownic grzewczych spiralnych lub o nietypowej konstrukcji. Pozwala to na utrzymanie optymalnych warunków przechowywania, minimalizując ryzyko degradacji substancji i zwiększając ich trwałość.
Zbiorniki ze stali – estetyka wykonania też jest ważna
Ważną kwestią jest także estetyka dostarczanego przez nas produktu. Obok szczelności, trwałości czy bezpieczeństwa użytkowania pod względem wpływu na środowisko, coraz częściej nasi odbiorcy zwracają uwagę na walory wizualne. Ma to szczególne znaczenie w przypadku stalowych zbiorników naziemnych, które ze względu na swoje gabaryty po instalacji w miejscu inwestycji często stają się istotnym elementem krajobrazu. Parametry, takie jak kolor zewnętrznego płaszcza, identyfikacja marki (np. logotypy, naklejki informacyjne) oraz estetyka wykonania samego zbiornika i zastosowanego do niego osprzętu, mogą pomóc w tym, by stalowy zbiornik w sposób harmonijny został wkomponowany w otoczenie i nie stanowił negatywnej wizualnie ingerencji w krajobraz.
—–
Bez względu na to, czy szukasz 1000 litrowego zbiornika na LPG, stalowego zbiornika mieszczącego 100 000 litrów paliwa czy też przemysłowego zbiornika na specyficzne medium – skontaktuj się z nami! Zaproponujemy odpowiedni produkt i jego parametry, a także przygotujemy ofertę transportu, by zamówione przez Ciebie zbiorniki bezpiecznie i na czas dotarły na miejsce inwestycji.
Możesz także skorzystać z wygodnego formularza zapytania o wycenę.