Ciekawe informacje na temat zlecenia
To kolejna tego typu cylindryczna paliwowa stacja mobilna, którą wyprodukowaliśmy dla klienta z Norwegii. Platformę pod dystrybutor zabudowaliśmy z dwóch stron stalowymi panelami. W efekcie dostęp do niej pozostaje otwarty wyłącznie z jednej strony. Ma to swoje zalety. Tego typu konstrukcyjne rozwiązanie to dodatkowe zabezpieczenie platformy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a takie panują w miejscu, w którym stacja będzie eksploatowana. Dzięki temu przed opadami i wiatrem osłonięta są:
- rozdzielnia elektryczna, która jest zamontowana na dennicy zbiornika,
- miejsce, w którym klient samodzielnie zainstalował dystrybutor po dostarczeniu stacji do docelowej lokalizacji.
Osłonięta dachem platforma pod dystrybutor ma postać płytkiej wanienki ociekowej o długości ponad 3 m i szerokości ponad 2 m. Jej zadaniem jest minimalizacja ryzyka skażenia otoczenia w przypadku, gdyby nastąpiła awaria dystrybutora i związany z nią niekontrolowany wyciek paliwa. Jest tak skonstruowana, by zapobiec rozlaniu się wyciekającego płynnego paliwa poza platformę. Wspomniany wcześniej dystrybutor został zamontowany na specjalnym podwyższeniu, co dodatkowo ma zabezpieczyć także ten element wyposażenia.
Cylindryczny, dwupłaszczowy, poziomy zbiornik ma pojemność 20.000 litrów. Jest podzielony na dwie komory, z których każda pomieści po 10 m3 diesla lub benzyny. Pod zadaszeniem zamontowane jest oświetlenie, które podnosi komfort tankowania pojazdów po zmroku. Dach osłania także orurowanie ze stali nierdzewnej, które zostało pod nim doprowadzone do dystrybutora.
Ciemnoszary kolor, na jaki został pomalowany zewnętrzny płaszcz zbiornika oraz cała platforma, został wybrany przez klienta. Jego celem było zapewnienie jak największej neutralności pod względem wizualnej ingerencji w krajobraz.
Tego typu punkty dystrybucji paliw są bardzo popularnym rozwiązaniem. Sięgają po niego przedsiębiorcy zarówno z Unii Europejskiej, jak i działający w innych rejonach świata (np. Ameryce Północnej). Zapewniają możliwość przechowywania paliw w zgodzie z normami ekologicznymi. Sprawdzają się doskonale w miejscach, w których nie ma możliwości budowy standardowej stacji paliwowej, np. w pobliżu zbiorników wodnych czy w terenie górzystym. Pozwalają na łatwe i bezpieczne tankowanie łodzi motorowych czy skuterów śnieżnych. Eliminują tym samym konieczność transportu paliwa w kanistrach i przelewania go do zbiorników tych pojazdów, co mogłoby wiązać się z ryzykiem skażenia środowiska. Przyczyniają się więc do neutralizowania potencjalnie negatywnego wpływu tych substancji na ekosystem.
Zobacz także inne zbiorniki stalowe z platformą i dachem, jakie wyprodukowaliśmy na zlecenie naszych Klientów.