KrajNorwegia
Przeznaczenietankowanie pojazdów z silnikiem wysokoprężnym i magazynowanie oleju napędowego na potrzeby własne
Objętość10 m3
Ciekawe informacje na temat zlecenia
Wyzwania i potrzeby użytkowników maszyn i urządzeń zasilanych olejem napędowym
Rolnictwo, transport, prace ziemne, budownictwo, energetyka awaryjna, leśnictwo – to tylko niektóre sektory gospodarki, w których do codziennej pracy wykorzystywane są pojazdy, maszyny i urządzenia zasilane olejem napędowym. Silniki diesla projektowane są do pracy w trudnych warunkach i pod dużym obciążeniem. Na placach budowy, polach uprawnych czy w miejscu prowadzeniu wycinki w lasach gospodarczych liczy się przede wszystkim moc i siła, a nie duża prędkość. Z tego powodu diesel (jako paliwo) oraz silniki wysokoprężne stają się w tych miejscach nie tylko naturalnym wyborem, ale także koniecznością.
Codzienna praca z ciągnikiem, koparką, walcem drogowym, dźwigiem, kombajnem zrębowym czy samochodami dostawczymi stawia przed użytkownikami konkretne wyzwania – szczególnie, gdy mowa o stałym dostępie do paliwa. I nie ma tutaj znaczenia, czy mówimy o dużej, międzynarodowej korporacji, która posiada rozbudowaną flotę pojazdów i maszyn, czy o właścicielach np. niewielkich gospodarstw rolnych, mikro firm z sektora budowlanego czy transportowego. Intensywnie użytkowaną maszynę trzeba regularnie tankować. Gdy sezon prac jest „gorący” (np. podczas żniw czy realizacji pilnego zlecenia budowlanego), konieczność częstych wizyt na oddalonych stacjach paliw, może powodować kosztowne przestoje i obniżać efektywność pracy.
Łatwe tankowanie pojazdów z silnikami wysokoprężnymi
Produkt, który dostarczyliśmy jednemu z naszych klientów z Norwegii, w stu procentach odpowiada na potrzeby każdego użytkownika pojazdów z silnikami diesla. Jest nim zbiornik na olej napędowy, umieszczony w kontenerze morskim. To praktyczny i efektywny sposób na sprostanie codziennym wyzwaniom logistycznym. W przypadku tego zlecenia klient potrzebował rozwiązania, które łączy w sobie trzy cechy: jest proste pod względem konstrukcyjnym, ekonomiczne pod względem kosztowym oraz funkcjonalne. Celem klienta nie było uruchomienie komercyjnie działającej stacji paliw, lecz zapewnienie na własne potrzeby bezpiecznego źródła oleju napędowego w miejscu prowadzonej przez niego działalności. Kompaktowy, w pełni skonfigurowany produkt jakim jest zbiornik na olej napędowy, zamknięty w kontenerze transportowym, okazał się więc opcją o wiele bardziej dopasowaną do jego potrzeb, niż projektowana pod indywidualne zamówienie kontenerowa czy cylindryczna stacja paliw.
Jakie cechy ma ten zbiornik na olej napędowy?
- To dwupłaszczowy, jednokomorowy zbiornik ze stali węglowej, o pojemności 10 m3 czyli dostosowanej do potrzeb małych przedsiębiorców.
- Umieszczony został w 20-stopowym kontenerze morskim (kontener morski typu one-way został przez nas poddany modyfikacjom konstrukcyjnym i dostosowany do tego typu użytkowania),
- Zbiornik jest wyposażony w podstawowy osprzęt umożliwiający wygodne tankowanie – m.in. praktyczny dystrybutor, oświetlenie wewnętrzne, przyłącze elektryczne. Jego obsługa nie wymaga specjalistycznych umiejętności.
- Konstrukcja kontenera pozwala na jego zamknięcie, co ogranicza dostęp osób postronnych, a zatem chroni przed kradzieżą, zniszczeniem czy zanieczyszczeniami.
- Dzięki gotowej konfiguracji, po uziemieniu i doprowadzeniu zasilania zbiornik jest od razu gotowy do użytku.
Opcja dla tych, którzy myślą o wygodzie i oszczędności
Jesteś rolnikiem? Wykorzystujesz w swoim biznesie maszyny, takie jak np. spychacz, minikoparka, duże kosiarki czy dźwig? W swojej działalności często sięgasz po zasilanie awaryjne z agregatów prądotwórczych? Zapoznaj się z parametrami technicznymi zbiornika na olej napędowy w kontenerze morskim. To rozwiązanie, które można niemal natychmiast wdrożyć do codziennego użytkowania, z szybką dostawą oraz atrakcyjną ceną. Zagwarantuje Ci swobodę w zarządzaniu zapasami paliwa oraz zapewni dostęp do oleju napędowego w miejscu pracy. To krok w stronę niezależności i wygody, które pozwolą Ci skupić się na tym, co najważniejsze – sprawnym i efektywnym działaniu.